pizza margherita

Pravá pizza

Existuje veľa druhov pizze, od základných až po tie preplnené, netradičné a dokonca aj sladké. Poznáte vôbec človeka, ktorý by nemal rád pizzu? Na celom svete si ľudia objednávajú toto delikátne jedlo. Priemerne ľudia konzumujú okolo 5 miliárd kusov pizze za rok. Celkom slušné číslo pravda?! V USA sa dokonca za jednu sekundu predá okolo 350 kusov pizze.

Pizza Margherita je symbolom Talianska

Margherita pizza vznikla na počesť talianskej kráľovnej Margherity a bola prvou pizzou s oblohou. Táto pizza je symbolom Talianska. A viete prečo práve tento druh pizze symbolizuje túto krajinu? Pretože farba surovín sa zhoduje s farbami talianskej vlajky. Červená farba predstavuje paradajkový základ, bielu farbu symbolizuje mozzarella a tretia farba zelená je v zastúpení bazalky.

Výrobu pizze v Taliansku upravuje zákon

Postup výroby pizze je  v Taliansku upravený zákonom. V zákone sa stanovuje, ktorá pizza vôbec môže hrdo niesť prívlastok talianska. Nariadenie dokonca zahŕňa, aké spôsoby výroby je možné využívať, ale tiež upravuje, aké ingrediencie sa môžu pri príprave používať.

Originálna talianska pizza

Nie je pizza ako pizza. Vyskúšali ste už pravú taliansku pizzu? Ak áno, potom viete, že na Slovensku je skutočne minimum pravých talianskych reštaurácií, kde je v ponuke originálna talianska pizza. A teraz nehovorím o tváriacej sa talianskej reštaurácií, ktorá sa pýši názvom talianska iba preto, že ponúka klasickú pizzu. Pokiaľ obľubujete túto pochúťku a ešte ste nemali tú česť ochutnať tú pravú taliansku, potom si neviete predstaviť, akou delikátnou chuťou disponuje táto špecialita.

Trikrát talianska

Poznáte reštauráciu, kde je možné si objednať pravú taliansku pizzu? Ale nie obyčajnú reštauráciu, ale takú, kde sa podáva pravá talianska pizza, upečená v pravej peci, priamo z Talianska a aby toho nebolo málo, dokonca aj pripravovaná Talianom?

Existuje reštaurácia Friends & Rosario Ristorante, kde si môžete pochutnať na skvelom talianskom jedle, ktoré sa varí zo skutočne čerstvých a kvalitných surovín. Kuchyňu vedie taliansky kuchár Rosario. Táto reštaurácia je jediná svojho druhu  v Nitre a jej okolí. Nachádza sa v srdci Starého mesta.

Na výber máte rôzne druhy pizze ako napríklad klasiku Margharitu, ale i obľúbené druhy 4 Formaggi, 4 Stagioni, Frutti di mare a mnoho ďalších. V ponuku nájdete aj iné druhy talianskych pokrmov a kvalitných vín.

Príďte ochutnať pravú taliansku pizzu do zážitkovej talianskej reštaurácie Friends & Rosario Ristorante. Takúto pizzu ste na Slovensku ešte nejedli. Iba ak priamo v Taliansku.