Friends & Rosario ristorante Taliansky krémeš

Tradičné talianske dezerty

Talianske reštaurácie sú nesmierne populárne vďaka svojej vynikajúcej kuchyni či už sa bavíme o lahodnej talianskej pizzi, o úžasných cestovinách, fantastických syroch či víne.. Talianska kuchyňa má toho naozaj veľa, čo môže ponúknuť.

Tak, ako každá kuchyňa, i tá talianska má svoje dezerty, koláče či rôzne druhy pečiva. Teraz vám predstavíme niektoré z najobľúbenejších talianskych sladkých pokrmov.

Torrone

Torrone je jedným z najtradičnejších talianskych dezertov a pripravuje sa najmä v zime na Vianoce. Táto sladká talianska maškrta je vyrobená z medu, cukru, bielkov a je doplnená praženými mandľami. Existuje množstvo variácií tejto delikatesy, najznámejšia je však spomenutá mandľová príchuť alebo napríklad pistáciová či čokoládová. Dezert Torrone pripomína náš turecký med.

Cassata Siciliana

Sicílska Cassata je vynikajúci staroveký taliansky koláč, pochádzajúci z Palerma a Messiny na Sicílii. Vyrába sa z piškótového cesta, je navlhčený ovocnými šťavami a je naplnený buď tvarohom, ricottou alebo kandizovaným ovocím či čokoládou. Tie najhonosnejšie sicílske Cassaty môžu byť navyše pokryté marcipánom, posypané cukrom či dokonca zdobené kandizovaným ovocím.

Panettone

Ďalším slávnym talianskym dezertom je vianočná klasika s názvom Panettone. Je to tradičný sladký chlieb, ktorý je plnený kandizovaným ovocím a hrozienkami. Jeho chuť je sladká a je naozaj ťažké jej odolať. Je to nebeský dar v čase Vianoc, pretože chlieb je pekne tvarovaný a navyše vyzerá ako krásna ozdoba.

Cannoli

Cannoli je taliansky dezert zo Sicílie. Je to vlastne rolka vyprážaného talianskeho pečivového cesta, ktorá je plnená krémovou náplňou z ricotty. Konce sú posypané buď čokoládovými kúskami alebo pistáciami či kandizovaným ovocím.

 

Talianska láska k jedlu sa odráža v ich skvelej kuchyni a hlavne ich dezerty sú naozaj famózne. Váš život by nebol úplný, keby ste neochutnali tieto sladké pochúťky.

V našej reštaurácií Friends & Rosario ristorante sa môžete tešiť na domáce a čerstvé zákusky, ktoré si pripravujeme sami.  Stačí raz skúsiť ako 100krát počuť.

Tešíme sa na vašu návštevu.